25 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Tradycyjnie już od kilku lat w uroczystości przygotowanej przez bibliotekarkę – p. Małgorzatę Dukałę wzięli udział uczniowie klas I-III. Tegoroczne spotkanie, którego celem było przybliżenie uczniom postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół, zapoznanie z historią powstania książki o Kubusiu oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, poprowadziły uczennice klasy siódmej: Maja Wójcik, Julia Matuszczak i Julia Głąb. 

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" w naszej szkole organizowane jest głośne czytanie w klasach 0-III. Każdego roku w akcję angażują się nie tylko maluchy, ale przede wszystkim uczniowie klas IV-VI. Podczas spotkań czytelniczych dzieci słuchają wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, różnych bajek i wiele innych ciekawych utworów. Starsi uczniowie ożywiają spotkanie różnymi zabawami i śpiewem. Maluchy bawią się znakomicie.

W ramach październikowego Święta Bibliotek Szkolnych, które w tym roku obchodzone było pod hasłem  „Książka to przyszłość” biblioteka szkolna przygotowała dla najmłodszych czytelników konkurs ,,W świecie bajek i baśni". Wstępem do konkursu było przygotowanie przez poszczególne klasy okrzyków związanych z wybraną postacią bajkową oraz piosenka ,,Witajcie w naszej bajce".                

W październiku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji  związanych z lekturą „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Klasy I narysowały przygodę Słodziaków, klasy II - przygodę Słodziaków w formie komiksu, klasy III zredagowały krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrowały.

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji promującej głośne czytanie. Spotkali się w miejscu niezwykłym, nie tylko dla społeczności uczniowskiej, ale także całego środowiska lokalnego, w miejscu, w którym znajduje się Pomnik Dobrogosta Czarnego - założyciela i włodarza naszej miejscowości. Miejsce to tworzy niepowtarzalny klimat, skłania do zadumy, refleksji nad przeszłością, przyszłością i teraźniejszością.