3 kwietnia 2019 r. uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości pasowania dzieci uczestniczą od kilku lat. Spotkanie z pierwszakami na stałe wpisało się do kalendarza imprez bibliotecznych. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie teatralne pt.,,Pasowanie na czytelnika, czyli między bajką a rzeczywistością”, przygotowane przez uczniów klasy VI b.

1 marca 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Odrzywole odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Astrid Lindgren ,,Dzieci  z Bullerbyn”. Konkurs przygotowany i przeprowadzony przez panie Małgorzatę Dukałę i Jolantę Chochół był przeznaczony dla wszystkich uczniów klasy trzeciej . Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością Astrid Lindgren, sprawdzenie stopnia znajomości książki oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości.

25 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Tradycyjnie już od kilku lat w uroczystości przygotowanej przez bibliotekarkę – p. Małgorzatę Dukałę wzięli udział uczniowie klas I-III. Tegoroczne spotkanie, którego celem było przybliżenie uczniom postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół, zapoznanie z historią powstania książki o Kubusiu oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, poprowadziły uczennice klasy siódmej: Maja Wójcik, Julia Matuszczak i Julia Głąb. 

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" w naszej szkole organizowane jest głośne czytanie w klasach 0-III. Każdego roku w akcję angażują się nie tylko maluchy, ale przede wszystkim uczniowie klas IV-VI. Podczas spotkań czytelniczych dzieci słuchają wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, różnych bajek i wiele innych ciekawych utworów. Starsi uczniowie ożywiają spotkanie różnymi zabawami i śpiewem. Maluchy bawią się znakomicie.

W ramach październikowego Święta Bibliotek Szkolnych, które w tym roku obchodzone było pod hasłem  „Książka to przyszłość” biblioteka szkolna przygotowała dla najmłodszych czytelników konkurs ,,W świecie bajek i baśni". Wstępem do konkursu było przygotowanie przez poszczególne klasy okrzyków związanych z wybraną postacią bajkową oraz piosenka ,,Witajcie w naszej bajce".