slodziaki

Pojawienie się maskotek oraz książek podarowanych szkole przez sieć sklepów Biedronka wywołało wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Uczniowie z zainteresowaniem przeglądali pięknie zilustrowane książki, pytali o przygody bohaterów.

calapolskacz

,,Kto czyta- żyje wielokrotnie” Józef Czechowicz

Nasza szkoła przyłączyła się do realizacji Programu „Czytające Szkoły” w ramach Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach akcji w naszej szkole podejmowane są różne działania mające na celu rozwijać kompetencje czytelnicze oraz upowszechniać czytanie wśród dzieci i młodzieży. W realizację działań aktywnie włączyła się biblioteka szkolna wraz z polonistkami i wychowawcami klas I-III. Mamy nadzieje, że dzięki tej akcji wzrośnie liczba czytelników i czytanie stanie się nawykiem.

M.D.

Jak co roku tak i obecnie w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Wzięło w nim udział 41 uczniów podzielonych na trzy kategorie wiekowe: kl. II-III, IV-VI, VII-III gimnazjum. Obradom przewodniczyła prowadząca szkolną bibliotekę – p. Małgorzata Dukała, a w skład Jury wchodziły panie: Beata Zbrowska- Głąb, Bernadeta Gajda, Lucyna Zając , Małgorzata Galant i Monika Gapys.    

13 lutego miało miejsce w naszej szkole spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży- p. Dorotą Mularczyk. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl 1- 6. Pisarka przeprowadziła cykl zajęć tematycznych dla uczniów oraz ogłosiła konkurs plastyczny na ilustracje do swojej nowej książki pt.,,Jagódkowe pogotowie ratunkowe”. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 18 uczniów.                                                                      

Lauretkami konkursu zostały Agnieszka Borek z kl.Vb, Wiktoria Sobczyk z kl. IVa i Kamila Borowiecka z kl.IVa. Prace uczennic zostały zamieszczone w książce autorki, która niebawem ukaże się w księgarniach.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie z pierwszakami organizowane co roku wpisało się na stałe do kalendarza imprez bibliotecznych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce 11 maja w szkolnej bibliotece. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane przez uczennice kl.Va: Zuzannę Maciągowską, Aleksandrę Macierzyńską, Magdalenę Karwowską, Wiktorię Sołtysiak, Katarzynę Bors, Amelię Zagdańską, pod kierunkiem pani Małgorzaty Dukały, przedstawienie pt.„Szkolne kłopoty Wróbelka Elemelka".