Za wyróżniającą interpretację głosową nagrody książkowe otrzymali:

Kl. 1-4

Adam Jastrzębski z kl I

Julia Pawłowska z kl.IIa

W ramach Tygodnia bibliotek szkolnych w szkole miały miejsce spotkania czytelnicze z najmłodszymi uczniami ,konkursy literackie i plastyczne, których w tym roku tematyka dotyczyła twórczości Hansa Christiana Andersena. Uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów nastąpiło podczas spotkania z inscenizacją baśni H.Ch.Andersena ‘’Calineczka’’ w  wykonaniu uczniów kl.Vb,Va i IVa.

Biblioteka od lat organizuje spotkania czytelnicze z dziećmi klas 0-III. Celem tych spotkań jest rozwijanie kontaktu uczniów z książką w taki sposób, by był on dla nich przygodą, która rozwija ich wyobraźnię i wywołuje wiele radości i wzruszeń. Do akcji chętnie przystępują uczniowie z klas starszych, którzy wypożyczają z biblioteki bajki, baśnie, opowiadania, przygotowują różne zabawy, piosenki zagadki i rebusy.

Pomysł stworzenia bajki pojawił się spontanicznie. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie klasy pierwszej postanowili zabawić się w autorów książki i wymyślić własną opowieść. I tak powstała bajka pt.’’Wiedźma i smok Edzio”. Uczniowie sami stworzyli bohaterów, ich wygląd, określili, co te postacie lubią, a czego nie. Wymyślili fantastyczną i zaskakującą przygodę oraz kolorowe ilustracje. Bajka pt. ’’Wiedźma i smok Edzio” dostępna jest w szkolnej bibliotece.

Z czytaniem za pan brat’’- Dzień Głośnego Czytania

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania biblioteka szkolna zorganizowała dla najmłodszych czytelników spotkanie pt. ,, Z czytaniem za pan brat”. Akcja czytania dzieciom i przez dzieci cieszy się w naszej szkole dużym powodzeniem. Czytanie uczniom na głos m.in. stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.