W marcu w bibliotece szkolnej odbyły się konkursy czytelnicze. Jeden dotyczył mitów greckich, a drugi  legend warszawskich Artura Oppmana.

W ramach akcji ,,Starsi czytają młodszym” w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Julianem Tuwimem i jego twórczością. Do akcji promującej głośne czytanie włączyli się uczniowie klas trzecich. Spotkanie z najmłodszymi czytelnikami zostało poprzedzone zajęciami czytelniczymi, podczas których trzecioklasiści obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i twórczości

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania bibliotekarki: p. Bogumiła Stępień, p. Małgorzata Dukała oraz polonistka p. Beata Zbrowska–Głąb zorganizowały i przeprowadziły spotkanie czytelnicze na podstawie książki Joanny Papuzińskiej pt. ,,Asiunia”, w którym uczestniczyli uczniowie klas III-V.

Po raz kolejny Słodziaki zagościły w szkolnej bibliotece . Swoim pojawieniem się wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Uczniowie klas I-III z wielkim zainteresowaniem słuchali czytanych opowieści o leśnych bohaterach z książki Renaty Piątkowskiej pt.,, Przyjaciele mogą wiele, czylimagia z leśnej polany”.

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania 7 listopada 2019 roku w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Odrzywole odbyło się spotkanie z pisarzem panem Andrzejem Zygmuntem Rolą-Stężyckim - historykiem, regionalistą, leśnikiem, fotografem i publicystą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII. Wszyscy z uwagą słuchali pięknej opowieści na temat naszego regionu, bogatej w informacje i różne ciekawostki.