Z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie ,, W krainie Wierszolandii".

316848714 689940299147566 7674074259989650137 n

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  obchodzony jest w naszej szkole od kilku lat. Także i w tym roku biblioteka zorganizowała głośne czytanie dla kl. 1-3. Książką dnia stała się lektura Justyny Bednarek ‘’Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Przygody tytułowych skarpetek wywołały u dzieci wiele pozytywnych emocji i przykuły ich uwagę. Uczniowie wysłuchali interpretacji wybranych rozdziałów książki oraz obejrzeli inscenizację na jej podstawie.

Za wyróżniającą interpretację głosową nagrody książkowe otrzymali:

Kl. 1-4

Adam Jastrzębski z kl I

Julia Pawłowska z kl.IIa

W ramach Tygodnia bibliotek szkolnych w szkole miały miejsce spotkania czytelnicze z najmłodszymi uczniami ,konkursy literackie i plastyczne, których w tym roku tematyka dotyczyła twórczości Hansa Christiana Andersena. Uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów nastąpiło podczas spotkania z inscenizacją baśni H.Ch.Andersena ‘’Calineczka’’ w  wykonaniu uczniów kl.Vb,Va i IVa.

Biblioteka od lat organizuje spotkania czytelnicze z dziećmi klas 0-III. Celem tych spotkań jest rozwijanie kontaktu uczniów z książką w taki sposób, by był on dla nich przygodą, która rozwija ich wyobraźnię i wywołuje wiele radości i wzruszeń. Do akcji chętnie przystępują uczniowie z klas starszych, którzy wypożyczają z biblioteki bajki, baśnie, opowiadania, przygotowują różne zabawy, piosenki zagadki i rebusy.