Konkursy czytelnicze organizowane i przeprowadzane w bibliotece cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas I-III. Najmłodsi czytelnicy lubią rozwiązywać rebusy, zagadki, gry literackie, zgaduj-zgadule itp. Dają one dużą satysfakcje wygrywającym, a innych zachęcają do czytania.

,,Jak nie czytam, jak czytam ” – udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji masowego czytania

7 czerwca 2019 r. rozpoczęła się po raz drugi w naszej szkole akcja wielkiego czytania. Punktualnie o godzinie 10:00 plac przed wejściem do szkoły, boisko szkolne, plac zabaw zostały wypełnione czytającymi książki uczniami.

Szkolny konkurs pięknego czytania odbył się 24 maja 2019 roku. Inicjatorką konkursu była prowadząca szkolną bibliotekę – p. mgr Małgorzata Dukała. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Z klas I-III do konkursu przystąpiło 21 uczniów, z klas IV-VI- 16 uczniów i z klas VII-III gimnazjum – 13 uczniów. Uczestnicy czytali bez przygotowania wylosowane przez siebie fragmenty książek.

O tym ,że warto czytać książki przekonali się po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oglądając spektakl ,,Porwanie literek” w wykonaniu uczniów klasy IV b. Widzowie przez chwilę mieli okazję znaleźć się w królestwie Literkowo i poczuć panującą tam atmosferę. A wszystko to za sprawą naszych aktorów, którzy z dużym zaangażowaniem wczuwali się w swoje role: królowej Abecadło (Nikola Korycka) i króla Zgrzyta ( Wiktor Szymańczak).

3 kwietnia 2019 r. uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości pasowania dzieci uczestniczą od kilku lat. Spotkanie z pierwszakami na stałe wpisało się do kalendarza imprez bibliotecznych. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie teatralne pt.,,Pasowanie na czytelnika, czyli między bajką a rzeczywistością”, przygotowane przez uczniów klasy VI b.