W październiku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji  związanych z lekturą „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Klasy I narysowały przygodę Słodziaków, klasy II - przygodę Słodziaków w formie komiksu, klasy III zredagowały krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrowały.

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji promującej głośne czytanie. Spotkali się w miejscu niezwykłym, nie tylko dla społeczności uczniowskiej, ale także całego środowiska lokalnego, w miejscu, w którym znajduje się Pomnik Dobrogosta Czarnego - założyciela i włodarza naszej miejscowości. Miejsce to tworzy niepowtarzalny klimat, skłania do zadumy, refleksji nad przeszłością, przyszłością i teraźniejszością.

slodziaki

Pojawienie się maskotek oraz książek podarowanych szkole przez sieć sklepów Biedronka wywołało wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Uczniowie z zainteresowaniem przeglądali pięknie zilustrowane książki, pytali o przygody bohaterów.

calapolskacz

,,Kto czyta- żyje wielokrotnie” Józef Czechowicz

Nasza szkoła przyłączyła się do realizacji Programu „Czytające Szkoły” w ramach Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach akcji w naszej szkole podejmowane są różne działania mające na celu rozwijać kompetencje czytelnicze oraz upowszechniać czytanie wśród dzieci i młodzieży. W realizację działań aktywnie włączyła się biblioteka szkolna wraz z polonistkami i wychowawcami klas I-III. Mamy nadzieje, że dzięki tej akcji wzrośnie liczba czytelników i czytanie stanie się nawykiem.

M.D.

Jak co roku tak i obecnie w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Wzięło w nim udział 41 uczniów podzielonych na trzy kategorie wiekowe: kl. II-III, IV-VI, VII-III gimnazjum. Obradom przewodniczyła prowadząca szkolną bibliotekę – p. Małgorzata Dukała, a w skład Jury wchodziły panie: Beata Zbrowska- Głąb, Bernadeta Gajda, Lucyna Zając , Małgorzata Galant i Monika Gapys.