Uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej odbywa się w bibliotece każdego roku. W przedsięwzięcie angażują się uczniowie klas starszych. W tym roku czas z książką uprzyjemniali maluchom uczniowie klasy 6a. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji znanych postaci bajkowych. Przed dziećmi ukazali się m.in. Królowa Książka, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Królowa Śniegu, Kay i Gerda.

Uczniowie nie tylko z uwagą oglądali występy starszych kolegów i koleżanek, ale także śpiewali piosenki oraz odgadywali zagadki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek oraz wyprawki czytelnicze.

Uczniowie byli zadowoleni z otrzymanych prezentów, z zaciekawieniem przeglądali książki i już nie mogli się doczekać, aż przeczytają je z rodzicami.

Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem przyjaznym i   radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.