,,Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. 

W dniu 03.03.2023 roku cała nasza grupa wybrała się do szkoły gdzie odbyła się fascynująca lekcja przyrody „Skarby mórz i oceanów”. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji, a potem dzieci podziwiali tą niezwykłą wystawę, można tam było zobaczyć: największego ślimaka, egzotyczną kolekcję ryb, rozgwiazdy, rekina koralowego, kraba królewskiego, gąbki, pąkle, langusty, jeżowce, koralowce, małże, kolekcję naturalnych pereł i bursztyny.

„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz w roku się zdarza,

Gdy 8 Marca z gwarem wiosny,

Wytryśnie z kartek kalendarza”.

Dnia 21.03.2023 r. w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia Przedszkolaki od samego rana przygotowywały się do przywitania nowej pory roku. Wykonały piękne prace plastyczne symbolizujące nadejście wiosny, utrwalały wiosenne piosenki a także przypominały sobie pierwsze oznaki wiosny. Wspólnej zabawie towarzyszyło wiele radości i uśmiechu. Tego dnia obchodziliśmy też Dzień kolorowej skarpety dzieci w grupach wykonały wspaniałe prace plastyczne.

"W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”