8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”. Z tej okazji dzieci z grupy „Jeżyki” przygotowały pyszne, kolorowe i zdrowe śniadanie.

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa „Sówki” postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każde dziecko ubrane w fartuszek, zaopatrzone w deskę do krojenia i nożyk, przystąpiło do krojenia wcześniej ugotowanych przez wychowawczynię warzyw. „Sówki” samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

W maju 2023 roku w naszych oddziałach przedszkolnych 3-4 latków oraz 5-latków odbyły się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Wykorzystane zostały: klocki konstrukcyjne sześciany oraz klocki konstrukcyjne kości z kołami, szafka z klockami. Zabawa jest podstawową formą aktywności dzieci i dlatego konstruowanie różnych figur pozytywnie wpływa na rozwój dzieci.

Dzisiaj w klasie pierwszej odbyły się zajęcia w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" . Uczniowie poznali walory owoców naszych pól i sadów oraz egzotycznych, próbowali różnych smaków. Na zajęciach technicznych wykonywali mus z owoców sezonowych. Oczywiście królowały truskawki. Do wykonania musu wykorzystały akcesoria kuchenne zakupione w ramach projektu Laboratorium Przyszłości: blender, miseczki, deski, talerze, łyżki, noże, fartuszki.

W związku ze zbliżającymi się ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI dzieci z grupy 5 – latków JEŻYKI, pod opieką i przy pomocy swoich Pań, wykonały babeczki wielkanocne. Pomocny im w tym był ROBOT WIELOFUNKCYJNY, który szkoła pozyskała dzięki udziale w programie „Laboratoria Przyszłości”. Przedszkolaki wsypywali do miski mąkę, wbijali jajka oraz dolewali odpowiednią ilość oleju.