W październiku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły połączone z Dniem Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszaków na uczniów. Z tych okazji odbyły się uroczyste akademie, które zostały nagrane i sfotografowane, dzięki pomocom uzyskanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

We wrześniu uczniowie klasy IIIb pod nadzorem wychowawczyni p. Ewy Lewińskiej wykonali na zajęciach z edukacji technicznej bardzo kolorowe i smacznie wyglądające sałatki owocowe i warzywne. Niezbędne produkty, tzn. owoce i warzywa dzieci przyniosły z domu, a potrzebne im w tym celu przybory kuchenne otrzymali w szkole. Były to kolorowe fartuszki, miski, miseczki, noże, talerzyki, tarki, skrobaczki, łyżki do mieszania.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe w kwocie 70 000,00zł z przeznaczeniem na zakup nowoczesnych narzędzi na wyposażenie pracowni technicznych.