18-22.11.2019r. przeszedł do historii naszej szkoły jako tydzień życzliwości i akceptacji. Mimo brzydkiej, pochmurnej i deszczowej pogody na zewnątrz, szkoła wypełniła się ciepłem uczniów dzielących się życzliwością z innymi.

Cały tydzień upłynął w atmosferze życzliwości i serdecznych komplementów.

Idea świętowania dnia życzliwości przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków - jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem - ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono dzień 21 listopada.


Uczniowie wraz z wychowawcami tworzyli drzewo, plakat życzliwości i tolerancji, które ozdobili komplementami.
W naszej szkole przez cały tydzień, funkcjonowała „Skrzynka Życzliwości”, w której uczniowie mogli umieszczać pozytywne wiadomości skierowane do swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli.
21 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na hali sportowej, gdzie wspólnie zatańczyliśmy taniec belgijka. Ten niezwykły, emocjonujący taniec sprawił dzieciom wiele radości, pozwolił pokonać nieśmiałość, dał możliwość integracji całej społeczności szkolnej.
Kolejnym punktem programu były specjalne występy dzieci z Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Przysuchy. Uczestnicy z ogromnym przejęciem i dbałością o słowo mówione recytowały utwory J. Tuwima, J. Brzechwy. Ich pokaz został przyjęty z entuzjazmem przez zgromadzoną publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.
„Tydzień Życzliwości i Akceptacji” okazał się niezwykle owocnym czasem dla wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Uśmiech na twarzy dzieci utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym dla innych. Ta cecha powinna być pielęgnowana na co dzień, nie tylko od święta.
Do zobaczenia za rok!

Tydzień Życzliwości w szkole - PREZENTACJA 

B.K.