W naszej szkole obecnie trwają trzy bardzo szczytne akcje charytatywne:

 

  1. Góra Grosza (od listopada do marca) w każdej klasie zbierane są monety, które zostaną przeznaczone na zorganizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla potrzebujących dzieci i ich rodzin. Monety zostaną zważone a klasa, która zbierze ich najwięcej, otrzyma symboliczny upominek + dyplom.

gora grosza

  1. Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach to kolejna edycja akcji pod patronatem prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy, gdzie zbierane są artykuły na paczki świąteczne dla naszych Rodaków z Litwy i Łotwy. Trafią one do ubogich seniorów, osób samotnych, rodzin w trudnej sytuacji materialnej, dzieci i instytucji takich jak szkoły. Potrzebujemy produktów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), chemicznych i szkolnych. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w akcji, która potrwa do 28 listopada 2022 r. Plakaty informujące o akcji znajdziecie na korytarzu szkolnym.

paczka

 

  1. Ostatnia, bardzo szczytna akcja dotyczy ścięcia i przekazania włosów na rzecz dzieci i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową, które w wyniku chemioterapii i leczenia onkologicznego utraciły włosy. Ścięte pasma zostaną przeznaczone na peruki dla tych osób.Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji dziewczynki, które mają długie włosy (min. 20-25 cm długości) i zechciałyby oddać/przekazać je na fundację Rak’n’Roll, z którą nasza Szkoła współpracuje od kilku lat. Będziemy korzystać z uprzejmości zakładu Sisters  Beauty, który podejmie się wykonania usługi. Pamiętajcie, że darowane dobro wraca ze zdwojoną mocą. Liczymy na Wasze zaangażowanie.

peruki