Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Odrzywole 8 listopada 2019 roku zaprezentowali społeczności szkolnej akademię z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię zatytułowaną „Opowiem Ci Polsko” przygotowali z młodzieżą nauczyciel historii Andrzej Gapys we współpracy z Krzysztofem Porębskim  (oprawa muzyczna) oraz Moniką Gapys i Małgorzatą Korycką (oprawa plastyczna).

    Uczniów i młodych artystów uroczystości przywitała pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Odrzywole  Anna Zbrowska.

  Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali widowisko artystyczne przybliżające okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Zabrzmiały pieśni legionowe z okresu I wojny światowej przeplatane recytacją poezji.

Zgromadzona licznie w budynku szkoły  publiczność reagowała spontanicznie, nagradzając brawami występy młodzieży. Akademia była wzruszającą i chwytającą za serce lekcją patriotyzmu. „Uwierz Polsko” – to słowa jednej z piosenek akademii oddają w pełni przesłanie uroczystości płynące do współczesnych Polaków.

Uczniowie przedstawią tę samą akademię w poniedziałek 11 listopada 2019 r. mieszkańcom Gminy Odrzywół.

Andrzej Gapys

DSC 1005

DSC 1008

DSC 1013