Informacja od psychologa szkolnego

Szanowni Rodzice!

          Sytuacja, w której znaleźliśmy się w ostatnich tygodniach, wymusza na nas zmiany – w codziennym funkcjonowaniu, w obowiązkach zawodowych i w edukacji naszych dzieci. Pojawić się mogą trudne odczucia - niepewność, niepokój, a nawet bezradność...

Niektórym nie będzie łatwo sobie z nimi poradzić, ale jest to możliwe. Skorzystajmy ze wsparcia najbliższych, a jeśli to nie wystarcza – wykorzystajmy porady specjalistów. Pamiętajmy, że jako dorośli jesteśmy wzorem do naśladowania dla naszych dzieci – one patrzą na nas i nasze reakcje. Ważne jest, aby stworzyć w tych nowych okolicznościach w domach, które stały się teraz naszymi azylami, atmosferę bezpieczeństwa i przewidywalności. Pamiętajmy, aby doceniać to, co mamy i uśmiechać się do siebie nawzajem:)

         

          Na kolejnych stronach znajdą Państwo grafiki z informacjami, które mogą być pomocne podczas rozmów z dziećmi o tym, jak dbać o siebie i innych, jak rozwijać odpowiedzialność, a także jak motywować do nauki, organizować sobie obowiązki i czas wolny, bezpiecznie korzystać z Internetu.

          Dla osób z grona społeczności szkolnej potrzebujących wsparcia i porady – pozostaję do dyspozycji jako psycholog szkolny. Możecie mnie Państwo znaleźć poprzez:

Komunikator Skype – pod nazwą: Basia Kwiecień – Jakubiak

Komunikator Messenger – Basia Kwiecień

Pocztę e-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

          Osoby potrzebujące wsparcia mogą również kontaktować się z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Przysusze, która pełni dyżur od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 – 17.00, w piątek godziny 8.00 – 15.00. Pracownicy Poradni udzielają porad telefonicznych (tel. 48 675 39 27) oraz drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                 Życząc spokoju i zdrowia, pozdrawiam serdecznie 

psycholog szkolny Basia Kwiecień - Jakubiak

p1

 

p3

 

p2

 p6

p5

 

p4