Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Odrzywole  31 maja 2022 roku świętowali z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

   Tegoroczne obchody święta najmłodszych podzielone zostały na dwie części. Klasy 1- 5 oraz przedszkolaki spędzili przyjemnie, dzień na zorganizowanym przez Urząd Gminy w Odrzywole, placu zabaw z wieloma atrakcjami.

   Uczniowie z klas 6-8 udali się tego dnia na Rajd Śladem Pamięci Narodowej, który został zorganizowany na trasie Brudzewice - Grabiny– Ossa. Oprócz młodzieży i wychowawców z PSP Odrzywół w rajdzie uczestniczył Wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak i dyrektor PSP w Odrzywole Anna Zbrowska.

     Przemarsz uczniów przez malownicze tereny przerywany był tzw. Przystankami historii, na których młodzież, przygotowana przez nauczyciela historii Andrzeja Gapysa przedstawiała historię upamiętnionego miejsca. Uczniowie referujący na przystankach histori rywalizowali o w konkursie o najlepsza prezentację. Na trasie zorganizowano 4 przystanki:

Przystanek I

GRABINY / BRUDZEWICE. Pomnik Żołnierzy Oddziału „Wilk” – uczniowie klasy 8a – Kamila Borowiecka i Amelka Bielska.

Przystanek II

GRABINY. Leśne groby i ślady z lat 1939-1939- uczniowie z klasy 6a- Aleksandra Gibała i Julia Kopytowska

Przystanek III

OSSA. Cmentarz powstańców styczniowych i żołnierzy września 1939 roku- uczniowie klasy 8b – Amelka Giedasz, Amelka Szwejda, Martyna Królikowska i Jan Świderczak.

Przystanek IV

OSSA. Kaplica podworska i dwór Brykczyńskich i Jagminów- uczniowie klasy 7a- Mateusz Burakowski, Nadia Podogrodzka i Maja Głusz.

Rywalizację na najlepsza prezentację wygrała grupa uczniów z klasy 8b – Amelka Giedasz, Amelka Szwejda, Martyna Królikowska i Jan Świderczak.

     W Ossie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, podczas którego Wójt Marian Kmieciak wygłosił pogadankę myśliwską.

(AG)

Zdjęcia w GALERII ZDJĘĆ