W  piątek w naszej szkole gościliśmy po raz kolejny pana policjanta. Tym razem był to sierżant sztabowy Konrad Dobroń z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły i oddział 0. Policjant mówił o zasadach związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

Poruszył kwestie właściwego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego zachowania się na przejściach dla pieszych oraz w oczekiwaniu na autobus szkolny (ostrożne wsiadanie i opuszczanie pojazdu). Udzielił również instrukcji, w jaki sposób poruszać się na skrzyżowaniach, idąc chodnikiem oraz podczas jazdy rowerem. Przypomniał o obowiązku i zaletach noszenia elementów odblaskowych, które powinny stanowić podstawowe wyposażenie każdego uczestnika ruchu drogowego (rowerzyści, kierowcy, osoby poruszające się po zmroku i w terenie niezabudowanym). Prowadzący zwrócił również uwagę, jak należy postępować w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz na przestrzeganie zasad odpowiedniego zachowania przez uczniów w szkole.

Przeprowadzona prelekcja z pewnością sprawi, że dzieci i młodzież będą unikać nieodpowiednich i ryzykownych zachowań, a także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią.

 DSC 0560a