Uczniowie przebywający na świetlicy po skończonych zajęciach umilają sobie czas wykonując różnego rodzaju prace z wełenką czy muliną. Na krosnach z kolorowych włóczek próbują robić gobeliny, ucząc się jednocześnie cierpliwości. Na płócienkach wykonują prace hafciarskie wykorzystując kolorową mulinę i igłę.

Drukarka 3D, nabyta dzięki programowi "Laboratoria Przyszłości", okazała się nieocenionym narzędziem w naszej szkole pod opieką nauczycielki Małgorzaty Rokickiej. Uczniowie mieli okazję projektować i drukować breloczki oraz projekty okolicznościowe, np. związane z Walentynkami czy Wielkanocą. Ponadto, drukowane są i będą pomoce naukowe, (np. kątomierze), które wspierają proces nauki i umożliwiają lepsze zrozumienie zagadnień naukowych.

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa „Sówki” postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każde dziecko ubrane w fartuszek, zaopatrzone w deskę do krojenia i nożyk, przystąpiło do krojenia wcześniej ugotowanych przez wychowawczynię warzyw. „Sówki” samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”. Z tej okazji dzieci z grupy „Jeżyki” przygotowały pyszne, kolorowe i zdrowe śniadanie.

Dzisiaj w klasie pierwszej odbyły się zajęcia w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" . Uczniowie poznali walory owoców naszych pól i sadów oraz egzotycznych, próbowali różnych smaków. Na zajęciach technicznych wykonywali mus z owoców sezonowych. Oczywiście królowały truskawki. Do wykonania musu wykorzystały akcesoria kuchenne zakupione w ramach projektu Laboratorium Przyszłości: blender, miseczki, deski, talerze, łyżki, noże, fartuszki.