W roku szkolnym 2016/17 Dyrekcja PSP i PG, GKRPA oraz nauczyciele przyrody ogłosili dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum konkurs fotograficzny pt. "Odrzywół w obiektywie w czterech porach roku”. Celem przedsięwzięcia było promowanie zabytków i krajobrazów gminy, rozwijanie patriotyzmu do naszej ”małej ojczyzny”, dostrzeganie piękna tutejszej przyrody.

Od samego początku projekt cieszył się sporym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać fotografie wybranych miejsc i zabytków w scenerii zmieniających się pór roku. Zdjęcia należało zgrać na nośnik i złożyć je u nauczycieli uczących przyrody do końca marca bieżącego roku.

Z początkiem kwietnia została powołana komisja składająca się z przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za przedsięwzięcie, która dokonała oceny i wyboru najlepszych prac. W toku obrad, spośród czterdziestu dwóch fotografii wyróżniono sześć najciekawszych. Jury kierowało się kilkoma kryteriami, m.in. pomysłowością ujęcia danego obiektu bądź miejsca, ogólnym wrażeniem artystycznym, jakością techniczną, estetyką wykonania obrazów

Autorami najlepszych ujęć zostali: Aleksander Głąb z kl. III A, Zuzanna Maciągowska z V A, Magdalena Gapys, Julia Matuszczak, Miłosz Rokicki z kl. VI B, Gabriel Gawin z VII A.

Nagrodą dla zwycięzców było umieszczenie kadrów w kalendarzu promującym naszą szkołę i gminę Odrzywół. Kalendarze rozdano 8 maja, w trakcie uroczystości nadania szkole imienia Jana Pawła II. Uczniowie otrzymali również dyplomy i drobne nagrody rzeczowe podczas apelu z okazji obchodów Dnia Dziecka. Organizacją, przeprowadzeniem konkursu oraz pracami związanymi z zaprojektowaniem kalendarza kierowały panie: Zofia Wiktorowicz, Beata Zbrowska - Głąb oraz Jolanta Chochół.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów związanych z rozwijaniem fotograficznych pasji.

B.Z.-G.

 DSCN9077

kalendarz psp