W dniu dzisiejszym w naszej szkole miał miejsce niezwykły pokaz Ku niepodległej, prezentujący dzieje Polski i Polaków na tle ważnych wydarzeń historycznych. Autorami programu była Grupa Artystyczna Rekonstrukto, specjalizująca się w organizowaniu imprez o charakterze kulturalno- oświatowym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas O-VIII oraz gimnazjaliści.

Dzieci miały okazję posłuchać opowieści o tym, jak nasi przodkowie walczyli o wolność, honor, ojczyznę w okresie zaborów i represji.

Prowadzący spotkanie snuł barwną relację o powstaniach kościuszkowskim, styczniowym, listopadowym oraz wydarzeniach z okresu II wojny światowej. Sporo miejsca poświęcił postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego legenda i czyny budzą podziw nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć i przymierzyć stroje powstańców, kosynierów i oficerów brygady Legionów Polskich, obejrzeć kolekcję replik broni oraz ekwipunek i uzbrojenie walczących a także wziąć udział w kilku konkurencjach sprawnościowych.

Występ ogromnie podobał się publiczności. Miejmy nadzieję, że ta żywa lekcja historii dostarczyła sporej dawki wiedzy i na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Galeria zdjęć:

Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej
Pokaz historycz...
Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej Pokaz historyczny ,,Ku niepodległej

 

B.Z-G.